Galeria foto

NAJPIĘKNIEJSZE OGRODY I BALKONY - 5 listopada 2013 roku

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon i taras w Sanoku i powiecie sanockim. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się kilka dni temu w Urzędzie Miasta Sanoka.

To druga edycja konkursu reaktywowanego po kilkuletniej przerwie, którego organizatorami s±: Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także Urz±d Miasta Sanoka i Starostwo Powiatowe.

Podobnie jak w zeszłym roku uczestnicy mogli rywalizować w 2 kategoriach:

1)    ogród

2)    balkon i taras

Do konkursu zgłoszono 3 balkony, w tym 1 z terenu Sanoka i 2 z powiatu sanockiego oraz 4 ogrody z Sanoka i 3 z powiatu.

Komisja oceniaj±c je, brała pod uwagę prawidłowe rozplanowanie obiektu, dobór ro¶lin, estetykę i stan techniczny ogrodzenia, kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Dużym zaskoczeniem był zdobywca I miejsca w mie¶cie - Areszt ¦ledczy w Sanoku. Pięknie utrzymany ogród urzekł nie tylko ro¶linno¶ci±, ale przede wszystkim ręcznie wykonanymi rzeĽbami z wikliny.

Nagrodzonym gratulowali: władze Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także Miasta Sanoka i Starostwa Powiatowego.

Nagrodami w konkursie były akcesoria ogrodnicze.

W kategorii „Ogród”

I miejsce – Anna Posadzka (powiat sanocki)

I miejsce – Areszt ¦ledczy (Sanok)

Wyróżnienia w mie¶cie: Grażyna Materna, Maria Sowa, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Kolejowej 1

Wyróżnienia w powiecie: Elżbieta i Bolesław Radwańscy, Bogdan Mielecki

W kategorii „Balkon i taras” wyróżnienia otrzymali: Irena Piotrowska (Sanok), Jadwiga Stadnik (powiat sanocki) i Lucyna Sołtysik (powiat sanocki).

         

strona główna...