Galeria foto

ŚWIĘTOWALI ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada 2013 roku

Miejsko – powiatowe obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczczone zostały w Sanoku niezwykle uroczyście. W tym roku swoją obecnością uświetniła je kompania honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Święto Niepodległości w Sanoku, organizowane przez Urząd Miasta Sanoka, rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Wzięły w niej udział: wicewojewoda podkarpacka, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, władze miasta Sanoka, powiatu sanockiego, gminy wiejskiej Sanok oraz przedstawiciele sanockich organizacji, stowarzyszeń, partii, szkół, a także mieszkańcy miasta.

Po Mszy Św. złożono kwiaty i wieńce pod Krzyżem Pamięci, pomnikiem Synom Ziemi Sanockiej i pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Główne uroczystości odbyły się na Cmentarzu Centralnym w kwaterze Wojska Polskiego. W wystąpieniu okolicznościowym Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk wspomniał m.in. wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie odmówiono modlitwę za poległych i odczytano Apel Pamięci. Zabrzmiała także salwa honorowa w wykonaniu kompanii honorowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Następnie nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Uroczystości odbyły się przy dźwiękach Górniczej Orkiestry Dętej PGNiG.